למה לי ידע ומודעות? – השכלה, נשמה ומה שביניהן

"חיבור למודעות על":
 למה לי ידע ומודעות? – השכלה, נשמה ומה שביניהן

אשליית ההשכלה הגבוה

בבית הספר הסבירו לנו שאנחנו חייבים ללמוד באוניברסיטה כדי שנוכל למצוא עבודה מכניסה. וזה אכן נכון. בדרך כלל יש קשר ישיר בין רמת השכלה לרמת ההכנסה. המציאות הזו הולידה נהירה המונית למוסדות ההשכלה הגבוה ויצרה דורות של אנשים משכילים בעלי תואר ראשון, שני שלישי, בעלי תואר B.A, M.A, PhD, DDD, MIT ושאר ברכות אחרות.
כולנו באמת חכמים ומשכילים, אז איך זה יכול להיות שכולנו חווים בחיים חוסר סיפוק, בלבול, תקיעות פחדים ושאר מרעין בישין? (וישיקום זה שלא חווה משהו מכל אלה מתישהו בחייו או ממש עכשיו).
במילים אחרות ההשכלה מבטיחה אולי הכנסה אבל לא מבטיחה חיים של סיפוק, שמחה וזרימה.

אז מה עושים?

ברור שעוד השכלה, עוד תעודה ועוד תואר לא עושים את ההבדל בין חיים מאושרים ומלאי סיפוק לבין חיים של תקיעות ותסכול. כדי ליצור לעצמנו חיים טובים יותר מה שנדרש זה ידע וכלים רלוונטיים לניהול חיי היומיום שלנו. ידע וכלים שיעזרו לנו ליצור בחיים שלנו יותר שלווה, יותר זרימה והרבה יותר סיפוק.

איך חיים טובים יותר קשורים לידע?

התשובה היא פשוטה. ידע חדש משנה את המודעות שלנו. כשהמודעות משתנה אנחנו יכולים לשנות את דפוסי החשיבה וההתנהגות שלנו, ואז גם התוצאות שאנחנו פוגשים בחיים הן תוצאות אחרות ממה שקיבלנו עד היום.

להתחבר למודעות אחרת – "חיבור למודעות על".

אחרי שנים של לימודים, סדנאות, ניסוי ותעיה אני יכול להגיד שהדרך הטובה והמדוייקת ביותר שאני מצאתי כדי לשנות את המודעות היא שיטה רוחנית-פרקטית בשם "חיבור למודעות על". "חיבור למודעות על" היא דרך, תפיסת עולם וצורת הסתכלות על המציאות. השיטה תוקשרה על ידי מדיום בשם לילה ברזסקי (המכונה גם "ימימה החדשה"). במהותה נועדה "חיבור למודעות על" לתת לתלמיד ידע וכלים ליצירת שינוי בחיים: יכולת להפטר מרגשות שליליים, לזהות דפוסים ואמונות מעכבות ולהכניס לחיים יותר זרימה, שלווה וסיפוק בבית, בעבודה ובמערכות היחסים.
במרכזה של "חיבור למודעות על" עומדת התפיסה שלכל אדם יש נשמה. הנשמה שהיא ישות נצחית שמגיעה לעולם הפיזי כדי לצמוח ולהתפתח. לשם כך בדיוק יש לנו את הגוף שלנו. רק הגוף מאפשר לנו לחוות את החוויה הפיזית, רק דרך הפעולה בעולם הפיזי ניתן לצמוח ולהתפתח.

אז איך יוצרים התפתחות וצמיחה?

ההתפתחות והצמיחה מתרחשות כאשר האדם לומד את השיעורים שיש לו בחוויות החיים השונות שבהן הוא נתקל. שיעור יכול להיות אהבה ללא תנאי, קבלת השונה, יכולת הכלה, סבלנות, לימוד של חמלה וכדומה.
כשאדם רוכש ידע חדש ומשנה את המודעות שלו הוא מצליח ללמוד בצורה טובה יותר את השיעורים שיש לו בחיים, ואז הוא צומח ומתפתח.
על פי התפיסה הזו כל תהליך שאנו פוגשים בחיים המטרה שלו לקדם אותנו. בכל תהליך יש איזשהו שיעור שאנחנו צריכים ללמוד כדי לרכוש איכות חדשה.
יחד עם זאת כדי שאכן נצליח לרכוש את האיכות הזו, אנחנו צריכים ידע רלוונטי וכלים מעשיים. ברגע שקיים הידע והכלי המתאים קל לנו יותר ללמוד את השיעור ולהפיק מאותה חוויה איכות חדשה.
כלומר ידע הוא אמצעי לפתח ולהרחיב את המודעות של האדם. ברגע שהמודעות משתנה משתנים גם דפוסי ההתנהגות והחשיבה הקודמים ובמקומם נכנסים לחיים שלנו יותר ביטחון עצמי, יותר שלווה או בפשטות – קלות וזרימה.
מהסיבה הזו הידע שאנחנו רוכשים צריך להיות ידע רלוונטי וישים. רלוונטי לניהול חיי היומיום שלנו ורצוי מאד שגם יכלול כלים שאותם ניתן ליישם בקלות.

איך נדע שהידע הוא רלוונטי לחיים?

ישנם שני קריטריונים פשוטים כדי לבדוק האם הידע שאנו לומדים הוא אכן רלוונטי לחיים שלנו:
קריטריון ראשון – כשאנו לומדים ידע כזה הוא מביא אותנו להכרה שיש בנו כוח בורא, כלומר יכולת לשנות את המציאות שלנו. לעצב את החיים שלנו כפי שאנו רוצים. לוותר על הקורבנות ולקחת אחריות.
קריטריון שני – תחושה פנימית שמתעוררת בנו כשאנחנו לומדים אותו. תחושה של "מרגיש בבית". התחושה הזו, כך מסבירים לנו ב"חיבור למודעות על" היא למעשה החיבור בין הנשמה, לנפש (החלק הנמוך של הנשמה) לבין הכוח הבורא הקיים בתוך האדם עצמו. כשזה קורה האדם חווה התעלות רוחנית ונפשית. כשהאדם פועל מתוך אותה התעלות הוא למעשה כל יכול. כלומר מחובר לכוח הראשוני שאיתו ירדה הנשמה לגוף הפיזי.
כולם חווים חוויות גם אלה שירכשו ידע וירחיבו את המודעות שלהם וגם אלה שלו. מנשמת אפנו הראשונה ועד האחרונה כולנו חווים חוויות כל הזמן. ההבדל הוא שאלה שרכשו ידע והרחיבו את המודעות יש להם את הכלים להתמודד עם הקשיים המופיעים בדרך. הם לא נתקעים אלא מתגברים, לומדים את השיעור וממשיכים הלאה.
במילים אחרות פשוט יותר קל להם. אז כדי שתוכלו גם אתם להמשיך הלאה מתוך קלות וזרימה לכו ללמוד ידע רלוונטי לחיים שלכם ואם תשאלו אותי – "חיבור למודעות על" עובד בשבילי.

מאמר זה עובד מתוך סדרת התקשורים "חיבור למודעות על" ו-"הכלת האור בהולמות" כפי שתוקשרו על ידי לילה ברזסקי.

אהבת את התוכן ?הרשם לקבלת וידאו/מאמר חדש למייל האישי שלך...זה בחינם!

שם * דואר אלקטרוני *

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *